:: بررسی انواع شوینده برای ماشین ظرفشویی

انتخاب شوینده برای ماشین ظرفشویی به یک موضوع همواره مهم برای خانواده ها تبدیل شده که هر کدام از آنها به سمت یک گزینه خاص حرکت می کنند. در حال حاضر استفاده محدود از پودر ظرفشویی در اغلب خانه ها از بین رفته و می بینیم که شیوه های شستشوی سنتی با دست هم کم کم از بین می رود. امروزه خانواده ها هم به دلیل راحتی و هم به دلیل کیفیت کار، استفاده از ماشین ظرفشویی را ترجیح می‌دهند و باید متناسب با آن را انتخاب کنند.

با توجه به چالش انتخاب شوینده برای ماشین ظرفشویی در اینجا سعی می کنیم که رایج ترین آن ها را معرفی کنیم و در مورد مزایا و معایب و آنها هم صحبت کنیم.

آنچه در این مطلب می خوانید:

انواع شوینده ظروف

انواع شوینده ظرفشویی از لحاظ نحوه استفاده

قبل از اینکه بحث انتخاب انواع مواد شوینده ماشین ظرفشویی را مطرح کنیم بهتر است که انواع شوینده ها از لحاظ نحوه استفاده را بشناسیم تا بعد از آن بتوانیم بین آنها تمایز قائل شویم. به همان اندازه که برای قدیمی ترها استفاده از شوینده های دستی رایج بود، امروزه شوینده های ماشینی محبوبیت بیشتری دارند.

شوینده های دستی

شوینده های دستی شامل دو گزینه پودر ظرفشویی و مایع ظرفشویی می شدند که با توجه به نحوه استفاده دستی از آن ها معمولاً قدرت بسیار بالا و بیش از نیاز ظروف داشتند و به همین دلیل شستشوی ظرف باید با وجود دستکش و حفاظ مناسب برای دست انجام می گرفت. با توجه به تاثیر بدی که این شوینده‌ها روی پوست دست دارند امروزه کمتر خانواده ها به استفاده از آنها تمایل دارند. البته باید قبول کنیم که مایع ظرفشویی دستی نسبت به پودر آن گزینه محبوب تری است.

شوینده های ماشینی

اما اگر انواع شوینده ماشین ظرفشویی را در نظر بگیریم متوجه می شویم که تلاش شرکت ها در تولید شوینده برای ماشین ظرفشویی بیشتر بوده و امروزه به سمت گزینه های مدرن تر می روند. شوینده های ماشینی نسبت به شوینده های دستی از لحاظ زیست محیطی در سطح مطلوب تری قرار دارند و به طور ویژه برای شستن ظروف در داخل ماشین ظرفشویی طراحی شده اند. هر کدام از این شوینده ها شرایط و ویژگی های خاص خود را دارند که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

انواع شوینده های ماشین ظرفشویی

اگر ما به صورت تخصصی به دنبال شوینده برای ماشین ظرفشویی باشیم گزینه های ما محدود تر می شوند و راحت تر می توانیم آنها را با یکدیگر مقایسه کنیم. در حال حاضر در بازار ایران سه گزینه معروف و محبوب وجود دارد که به ترتیب به آنها خواهیم پرداخت:

قرص ماشین ظرفشویی
dishwasher-pills

قرص ظرفشویی

قرص ماشین ظرفشویی یک ساختار قرص مانند و دایره ای است که محل مشخصی روی دستگاه برای آن در نظر گرفته شده و با ساختار ژلاتینی خود در داخل آب حل می شود و امکان شستن ظروف را فراهم می کند. این قرص ها در سه گروه قرص معمولی، قرص کوانتوم و قرص همه کاره به بازار عرضه می شوند که معمولاً قرص کوانتوم به دلیل ساختار ژلاتینی خود گزینه مطلوبی است. قرص ماشین ظرفشویی همه کاره سطح شستشوی مطلوبی را ارائه می دهد اما میزان انحلال آن در آب نسبت به قرص کوانتوم کمتر است.

استفاده از قرص به عنوان شوینده برای ماشین ظرفشویی از این جهت بهتر است که نیاز به جلا دهنده و نمک ماشین ظرفشویی ندارد. اما این قرص ها برای ظرفیت کامل ماشین ظرفشویی طراحی شده اند و بهتر است که برای ظرفیت ناقص استفاده نشوند. اگر یک قرص کامل برای تعداد کمی ظرف استفاده شود به احتمال زیاد باقی‌مانده آن روی ظروف می ماند و این باعث می شود که سطح آن‌ها لیز و حالت لزج باشد.

ژل ماشین ظرفشویی
dishwasher-liquid

ژل ظرفشویی

باید اعتراف کنم که ژل ماشین ظرفشویی محبوب ترین گزینه شوینده برای ماشین ظرفشویی محسوب می شود و اکثر خانواده ها بدون در نظر گرفتن قابلیت سایر گزینه ها سعی می کنند از این مورد استفاده کنند. ژل ظرفشویی به دلیل حلالیت سریع و همچنین عدم رسوب در دستگاه یک گزینه ایده‌آل است و از لحاظ اقتصادی هم مانند پودر ماشین ظرفشویی گزینه اقتصادی است.

اگر بخواهید از ژل ماشین ظرفشویی به عنوان بهترین شوینده استفاده کنید لازم است که همراه با آن از نمک و جلادهنده کمک بگیرید تا کیفیت آن را بالا ببرد. ژل ماشین ظرفشویی فست دراپ یکی از اقتصادی ترین گزینه های موجود در بازار است که هم از لحاظ کیفیت شوینده و هم از لحاظ رایحه و بو بهترین گزینه ممکن برای شستن ظروف خیلی کثیف است.

پودر ماشین ظرفشویی
dishwasher-powder

پودر ظرفشویی

پودر ماشین ظرفشویی سنتی ترین شوینده برای ماشین ظرفشویی محسوب می شود که از لحاظ قیمت نسبت به قرص و ژل اقتصادی تر است و تقریباً با همه ماشین های ظرفشویی همخوانی دارد. نکته نگران کننده ای که در مورد پودرهای ماشین ظرفشویی وجود دارد این است که امروزه در سطح بازار نمونه‌های جعلی و تقلبی زیادی وجود دارد که کار شما را برای انتخاب گزینه مناسب سخت می‌کند.

انتخاب پودر ماشین ظرفشویی به عنوان شوینده این امکان را به شما می دهد که مقدار مشخص و مورد نیاز خود را به دستگاه اضافه کنید و با توجه به تعداد ظروف تصمیم بگیرید. اما به خاطر داشته باشید که این پودر ها نسبت به قرص ماشین ظرفشویی کمتر تخصصی هستند و استفاده از آنها مستلزم استفاده از جرمگیر ماشین ظرفشویی و همچنین جلا دهنده ماشین ظرفشویی است.

جلا دهنده ظرفشویی چیست؟

شاید برای شما هم جالب باشد که ما به دنبال بهترین شوینده برای ماشین ظرفشویی هستیم و از طرف دیگر در همه آنها به استفاده از جلا دهنده و نمک ماشین ظرفشویی اشاره کرده‌ایم. استفاده از این دو ماده برای عملکرد بهتر ماشین ظرفشویی ضروری است و شما هم به عنوان مصرف کننده باید سعی کنید که حتماً آنها را به کار ببرید. جلا دهنده ماشین ظرفشویی یک ترکیب شیمیایی خاص است که هنگام شستن ظروف در ماشین باید به آن اضافه شود.

وجود جلادهنده به همراه شوینده ماشین ظرفشویی از این جهت اهمیت دارد که کشش سطحی آب را کمتر کرده و از تشکیل قطره روی سطح ظروف جلوگیری می کند. بنابراین دستگاه‌های ظرفشویی که مجهز به خشک کن هستند با کمک این ماده آب روی سطح ظروف خیلی سریعتر تبخیر شده و از ایجاد لکه روی آن جلوگیری می کند. حتی وجود جلادهنده برای بخش داخلی ماشین ظرفشویی هم مفید است.

نمک ماشین ظرفشویی
dishwasher-salt

 نمک ظرفشویی چیست؟

اگرچه در این جا هدف ما انتخاب بهترین شوینده برای ماشین ظرفشویی است اما باید بپذیریم که نمک هم در عملکرد آنها تاثیر گذار است. استفاده از نمک ماشین ظرفشویی از این جهت اهمیت دارد که سختی آب را حذف کرده و از رسوب کردن و ته نشین کردن آنها روی بخش‌های مختلف دستگاه به ویژه فیلترها و المنت ها جلوگیری می کند. در ضمن جایگزین شدن نمک و سختی موجود در آب مانع از باقی ماندن آن ها روی ظروف شده و کیفیت شستشو را بالاتر می برد.

در گروه فست دراپ به عنوان یک شرکت تخصصی در زمینه عرضه و تولید شوینده برای ماشین ظرفشویی تلاش کردیم که اطلاعات خوب و کاملی در مورد شوینده ها در اختیار شما بگذاریم. شما هم می توانید از محصولات مختلف ما دیدن کنید و در صورت وجود سوال یا ابهام آنها را در بخش نظرات مطرح کنید یا مستقیماً با ما در تماس باشید.

 

تاریخ انتشار: دوشنبه/14/اکتبر/2019
تعداد بازدید: 1343
بازگشتدیدگاهتان را بنویسید