:: معرفی انواع ماشین ظرفشویی خارجی و ایرانی

عکس العمل خانواده‌ها در خرید ماشین ظرفشویی با یکدیگر متفاوت است. برخی در بازار صرفاً به دنبال برندهای خارجی و برخی نیز صرفاً برندهای ایرانی را ترجیح می‌دهند. این در حالی است که گشتن به دنبال بهترین ماشین ظرفشویی و در نظر گرفتن عملکرد آن در شستن ظروف و متناسب بودن و اندازه آن با نیاز ما موضوع بسیار مهم‌تری است. اگرچه محدودیت زیادی برای فعالیت شرکت‌های مختلف در بازار ایران وجود دارد اما در هر صورت ماشین‌های ظرفشویی مارک خارجی هم در بازار پیدا می‌شود.

به منظور این که بتوانید ماشین ظرفشویی متناسب با نیاز خود پیدا کنید، در ادامه به برخی از برندهای داخلی و خارجی در بازار اشاره خواهیم کرد و در مورد شرایط استفاده از آنها صحبت می‌کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانید :

  • انواع ماشین ظرفشویی
  • ماشین ظرفشویی رومیزی
  • ماشین ظرفشویی ایستاده
  • برندهای ایرانی و خارجی موجود در بازار ایران
  • جمع بندی

انواع ماشین ظرفشویی

قبل از هر چیزی بد نیست که مدل‌های مختلف ماشین‌های ظرفشویی موجود در بازار را بشناسیم و پس از آن به سراغ برندها برویم. معمولاً خانواده‌ها این ماشین‌ها را بر مبنای اندازه آنها انتخاب می‌کنند، اما معیار مهم دیگری که می‌تواند در این انتخاب به ما کمک کند دست بندی آنها به ماشین‌های ظرفشویی رومیزی و ایستاده یا توکار است.

انواع ماشین ظرفشویی رومیزی
table-dishwasher

ماشین ظرفشویی رومیزی

این دسته از ماشین‌ها با اندازه کوچک و با قابلیت جابجایی راحت شناخته می‌شوند که برای خانواده‌های با تعداد کم مناسب‌ترین گزینه است. مزیت بزرگ این دسته از ماشین‌ها این است که شما می‌توانید آنها را با قیمت کمتری بخرید و به دلیل کمتر بودن تعداد اعضای خانواده انرژی کمتری هم مصرف کنید. البته طبیعی است که باید قسمت مشخصی از آشپزخانه را برای آن در نظر بگیرید که معمولاً روی سنگ اپن یا کانتر آشپزخانه بوده و فضا را اشغال می‌کند.

انواع ماشین ظرفشویی ایستاده
dishwasher

ماشین ظرفشویی ایستاده

این ماشین‌ها تحت عنوان ماشین تو کار هم شناخته می‌شود که از قبل در کابینت کاری آشپزخانه برای آن فضای مشخصی در نظر گرفته شده است. این دسته از ماشین‌های ظرفشویی تنوع بیشتری دارند و امکان استفاده از آنها برای خانواده‌های پرجمعیت وجود دارد. البته نباید از ایراداتی مانند میزان مصرف انرژی بالا و همچنین اشغال فضای آشپزخانه به دلیل اندازه بزرگتر چشم پوشی کنیم.

برندهای ایرانی و خارجی موجود در بازار ایران

اگرچه دو مدل گفته شده در بندهای قبلی به عنوان اصلی‌ترین مدل‌های موجود در بازار ایران شناخته می‌شوند، اما باید بپذیریم که اغلب خانواده‌های ایرانی برند تولید کننده دستگاه را در اولویت قرار می‌دهند و سپس به سراغ مدل‌ها می‌روند. با این وجود و با توجه به واردات برندهای خارجی می‌توانیم در مورد بهترین ماشین ظرفشویی ایرانی و خارجی به گزینه‌های زیر اشاره کنیم:

ماشین ظرفشویی ایرانی
snowa-dishwasher

 اسنوا

اسنوا به عنوان یک برند مدرن و با کیفیت در حوزه تولید تجهیزات و لوازم خانگی شناخته می‌شود که کیفیت محصولات آن در سطح مطلوب و قابل رقابت با برندهای خارجی است. شرکت اسنوا برای ماشینهای ظرفشویی خود هم نمونه ایستاده و هم نمونه رومیزی را در نظر گرفته تا کار شما به عنوان خریدار برای انتخاب بهترین گزینه ممکن راحت‌تر باشد. ویژگی جالب ماشین ظرفشویی اسنوا این است که نسبت به برندهای خارجی موجود در بازار قیمت پایین‌تری دارد و از لحاظ خدمات پس از فروش و همچنین وجود نمایندگی در مناطق مختلف ایران در سطح مطلوبی قرار دارد.

 پاکشوما

پاکشوما هم به عنوان یک برند ایرانی در زمینه تولید ماشین ظرفشویی رقیب خوبی برای برندهای خارجی محسوب می‌شود و برخی از مدل‌های آنها نسبت به برندهای خارجی برتر هستند. شرکت پاکشوما از لحاظ گارانتی و کیفیت خدمات پس از فروش در سطح خوبی قرار دارد و خریدار مطمئن است که در صورت بروز مشکل می‌تواند خیلی راحت دستگاه خود را تعمیر کند. ماشین‌های ظرفشویی ایستاده پاکشوما متوسط میزان مصرف آب در هر شستشو را ۱۰ لیتر عنوان کرده‌اند که با ظرفیت ۱۴ نفره و با وجود ۷ برنامه شستشو می‌تواند بسیاری از نیازهای شما را پاسخ دهد. ضمن اینکه نمونه‌های رومیزی آن باز هم با وجود ۷ برنامه شستشو ای متفاوت و ظرفیت ۱۴ نفره در بازار وجود دارد.

انواع ماشین ظرفشویی
samsung-dishwasher

سامسونگ

بدون شک ماشین ظرفشویی سامسونگ یکی از محبوب‌ترین برندهای خارجی موجود در بازار ایران است که هم از لحاظ کیفیت ساخت و هم از لحاظ عملکرد در سطح مطلوبی قرار دارد. تنوع محصولات شرکت سامسونگ بسیار بالاست و این کار شما را برای انتخاب گزینه مناسب ساده می‌کند. با این وجود بیشتر محصولات موجود در بازار ۱۳ نفره هستند و میزان مصرف آنها هم ۱۲ لیتر در هر بار شستشو است.

اگر در انتخاب بهترین ماشین ظرفشویی به مسئله میزان صدای تولید شده توسط دستگاه توجه دارید در مورد محصولات سامسونگ میزان صدا ۴۸ دسی بل هست و ۵ برنامه شستشوی متفاوت دارد. در این دستگاه‌ها امکان استفاده از برنامه نیم شور با ۵۰ درصد ظرفیت شستشو و همچنین وجود قفل کودک برای بالا بردن ایمنی دستگاه در نظر گرفته شده است.

قیمت ماشین ظرفشویی
LG-dishwasher

ال جی

برند الجی هم در کنار برند سامسونگ یکی از شرکت‌های کره‌ای فعال در بازار ایران است که قیمت محصولات آن معمولاً نسبت به سامسونگ کمتر است. نکته‌ای که در مورد ماشین ظرفشویی ال جی وجود دارد این است که برخی از آنها تولید چینی یا تایوان هستند که تحت لیسانس برند آل جی به بازار ایران آورده می‌شود. به همین دلیل پیدا کردن گزینه‌های اورجینال و اصلی ممکن است برای شما کمی سخت باشد و نتوانید بهترین گزینه ممکن را پیدا کنید.

اما در مورد ماشین ظرفشویی ال جی می‌توان به نوع رومیزی آن اشاره کرد که با ظرفیت ۱۴ نفر به بازار عرضه شده و متوسط میزان مصرف آب آن در هر شستشو در حدود ۹ لیتر است. اگرچه میزان صدای تولیدی در مدل‌های مختلف ماشین ظرفشویی ال جی با یکدیگر متفاوت است اما اکثر مدل‌های آن‌ها ۴۶ دسی بل صدا تولید می‌کنند و ۹ برنامه شستشوی متفاوت دارند. استفاده از فناوریان اف سی و همچنین برخورداری از سیستم خشک کن از دیگر ویژگی‌های جالب محصولات این برند است که مطمئناً به انتخاب شما کمک می‌کند.

لیست قیمت ماشین ظرفشویی
bosch-dishwasher

بوش

برند آرمانی بوش در بازار ایران سابقه زیادی دارد اما به اندازه برندهای کره‌ای فراگیر نیست و احتمالاً کار شما برای پیدا کردن یک دستگاه اورجینال و با کیفیت سخت خواهد بود. ماشین ظرفشویی بوش در دو مدل ایستاده و رومیزی در بازار ایران وجود دارد که برای هر کدام از آنها ویژگی‌های متفاوتی در نظر گرفته شده تا خانواده‌ها با شرایط مختلف بتوانند از آنها استفاده کنند.

از جمله مشخصات فنی جالب توجه در مورد ماشین‌های ظرفشویی بوش می‌توان به وزن ۵۵ کیلوگرمط برای نمونه ایستاده آن اشاره کرد که در ظرفیت ۱۴ نفر تولید شده و متوسط میزان مصرف آب آن در هر شستشو در حدود ۱۰ لیتر است. برای مدل‌های مختلف این ماشین‌ها ۲ عدد قفسه در نظر گرفته شده و میزان صوت تولیدی آنها هم ۴۰ دسی بل است. برخورداری از دکمه لمسی و همچنین میزان صدای پایین و قفل کودک از ویژگی‌های برجسته ماشین ظرفشویی بوش محسوب می‌شود که با توجه به مدل آن ممکن است تغییراتی وجود داشته باشد.

جمع بندی

به خاطر داشته باشید که تفاوت ماشین ظرفشویی صرفاً به بحث برند آنها مربوط نیست بلکه باید فاکتورهای دیگری مانند کیفیت ساخت دستگاه، تنوع در قابلیت‌ها و مشخصات فنی، متناسب بودن اندازه و طراحی دستگاه و همچنین شرایط آن برای استفاده در خانواده‌های مختلف در نظر گرفته شوند. البته طبیعی است که خانواده‌هایی که قبلاً سابقه استفاده از یک برند خاص را داشتند و از کیفیت آن راضی هستند به سختی برند محصول خود را تغییر می‌دهند.

تاریخ انتشار: چهارشنبه/09/اکتبر/2019
تعداد بازدید: 2790
بازگشتدیدگاهتان را بنویسید