:: نحوه استفاده از ژل شستشوی ظروف

کسانی که از ماشین ظرفشویی برای شستن ظروف خود استفاده می‌کنند معمولاً بهترین و اصلی‌ترین انتخاب خود را ژل شستشوی ظروف معرفی می‌کنند که دردسر کمتری دارد. این ماده ژلاتینی به راحتی در آب حل می‌شود و نمونه‌های مختلفی از آنها برای شرایط مختلف شستشو تولید شده است. ژل شوینده فست دراپ یکی از محصولات جذاب در بازار است که حتماً توصیه می‌کنند برای ماشین ظرفشویی خود یک بار از آن استفاده کنید.

اما اگر می‌خواهید بدانید که نحوه استفاده از ژل شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی به چه صورت است و باید چه مراحلی را دنبال کنید در ادامه با ما همراه باشید.

انتخاب حجم مناسب ژل شستشوی ظروف

اولین کاری که باید انجام دهید این است که حجم مشخص و استاندارد از ژل شستشوی ظروف را با توجه به تعداد آن‌ها انتخاب کنید. هر کدام از ماشین‌های ظرفشویی یک ظرف یا قالب مشخص و استاندارد برای شستشوی تعداد مشخصی از ظروف و فضای ماشین ظرفشویی دارند که می‌توانید از آن به عنوان یک الگو استفاده کنید. استفاده بیش از حد از مایع ظرفشویی می‌تواند منجر به باقی ماندن آن روی ظروف و لیز شدن سطح آنها شود و اگر از مقدار استاندارد کمتر استفاده کنید به احتمال زیاد ظروف به شکل مناسب تعویض نمی‌شوند.

اگر احساس می‌کنید که ظروف شما بسیار کثیف هستند و به صورت تجربی ثابت شده که ماشین نمی‌تواند آن را تمیز کند و سعی کنید مقدار خیلی کمی از ژل شستشوی ظروف نسبت به حالت استاندارد اضافه کنید. محل ریختن ژل ماشین ظرفشویی از قبل مشخص شده و بهتر است که بیشتر از ظرفیت آن نریزید.

استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

علاوه بر استفاده از ژل شوینده ظروف فاکتورهای دیگری هم هستند که به طور مستقیم روی عملکرد ماشین ظرفشویی تاثیرگذار هستند. یکی از این موارد نمک ماشین ظرفشویی است که به صورت یک ترکیب خاص پودری طراحی شده و هدف اصلی آن گرفتن سختی آب است. این نمک برای بالا بردن کیفیت شست و شو بسیار مهم است که همواره در حفظ بخش‌های داخلی ماشین ظرفشویی و هم در تمیز کردن سطح ظروف نقش مستقیم دارد.

به خاطر داشته باشید که به همراه شست و شستشوی ظروف از نمک معمولی یا سنگ نمک استفاده نکنید و بیش از ظرفیت هم به آن اضافه نکنید که ممکن است باعث خوردگی بخش داخلی دستگاه و سوراخ شدن آن شود.

استفاده از مایع جلا دهنده

از مایع جلادهنده به عنوان مکمل عمل کرد شوینده ماشین ظرفشویی و همچنین نمک ماشین ظرفشویی یاد می‌شود. این مایع از باقی ماندن آثار رسوب روی سطح ظروف و همچنین بخش‌های داخلی ماشین ظرفشویی جلوگیری می‌کند و روند پاک شدن و خشک شدن ظروف را هم آسان‌تر می‌کند. در ضمن این ماده به عنوان یک جلادهنده استفاده می‌شود که برای براق شدن سطح ظروف هم مناسب است. برای این قسمت یک علامت ستاره مانند روی صفحه نمایش قرار داده شده که شما با توجه به آن می‌توانید از مایع استفاده کنید.

ژل ظرفشویی بهتر است یا قرص
dishwasher-gel-vs-dishwasher-pills

ژل شستشوی ظروف بهتر است یا قرص شستشو؟

شاید مطالب زیادی را دیده باشید که در آنها بر اثر استفاده از قرص شستشو در ماشین ظرفشویی تاکید شده باشد و استفاده از این گزینه را مناسب بدانند. در حقیقت هدف ما هم در اینجا برتری دادن یک شوینده نسبت به شوینده دیگر نیست و می‌خواهیم بهترین روش ممکن برای استفاده از مواد شوینده را در اختیار شما قرار دهیم.

قرص شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی عملکرد بسیار خوبی دارد و می‌تواند سر سخت‌ترین و کثیف‌ترین ظروف را به خوبی و با کیفیت بالا تمیز کند. همین وضعیت در مورد ژل شستشوی ظروف هم وجود دارد و نگرانی در مورد استفاده از آن مطرح نیست. اما به خاطر داشته باشید که هر کدام از قرص‌های شستشو برای تعداد مشخصی از ظروف طراحی شدند. به عنوان مثال یک قرص برای یک بار شستشوی ماشین ۱۴ نفره طراحی شده است و به همان اندازه ماده شوینده تولید می‌کند.

حالا اگر تعداد ظروف شما کم باشد مطمئن باشید که در دوره زمانی کوتاه نمی‌توانید ظرفیت دستگاه را پر کنید، استفاده از قرص توجیه اقتصادی ندارد و از طرف دیگر بالا بودن حجم مایع شوینده باعث می‌شود که روی ظروف باقی بماند و سطح آن لیز و ناپسند باشد. این در حالی است که شما می‌توانید از ژل شستشوی ظروف یا حتی از پودر شوینده به مقدار دلخواه استفاده کنید و در مورد باقی ماندن ماده شوینده روی سطح ظروف نگران نباشید.

ژل ماشین ظرفشویی ایرانی فست دراپ
fastdrop-dishwasher-gel

چرا ژل ایرانی ماشین ظرفشویی انتخاب بهتری است؟

طبیعی است که ما در گروه فست دراپ به عنوان یک شرکت ایرانی از محصولات و شوینده‌های ایرانی حمایت کنیم. اما حقیقت ماجرا چیز دیگری است و به نظر می‌رسد که استفاده از شوینده‌های ایرانی بهتر و مناسب‌تر است. به خاطر داشته باشید که کیفیت آب استفاده شده برای شستشوی ظروف نه تنها در یک منطقه جغرافیایی بلکه در بیشتر قسمت‌ها با یکدیگر متفاوت است. این نشان می‌دهد که در هر منطقه باید از یک شوینده متناسب با شرایط آنجا استفاده شود تا امکان گرفتن بهترین بازدهی فراهم باشد.

بنابراین اگر هنگام انتخاب ژل شستشوی ظروف به سراغ یک ژل ایرانی ماشین ظرفشویی برویم مطمئن هستیم که ماده شوینده مورد نظر با توجه به شرایط جغرافیایی و وضعیت طبیعی ایران تولید شده و این فاکتورهای محیطی در نظر گرفته شده است. بنابراین حداقل اطمینان دارید که این شوینده برای نیاز شما طراحی شده و در مورد آن نگران نیستید.

تمیز کردن ظروف
wash-the-dishes-before-put-in-dishwasher

آیا قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی لازم است که آنها را آب بکشیم؟

یکی از اشتباهاتی که خانواده‌ها هنگام استفاده از ژل شستشوی ظروف مرتکب می‌شوند، شستن و تمیز کردن آنها قبل از انتقال به دستگاه است. متاسفانه این یک دیدگاه قدیمی و سنتی در مورد ماشین‌های ظرفشویی بوده و هنوز هم بسیاری از خانمهای خانه دار به آن پایبند هستند. اما تجربه ثابت کرده که توانایی ماشین‌های ظرفشویی بسیار بیشتر از حد تصور ماست و به خوبی می‌توانند چربی‌های مجتمع را از سطح ظروف پاک کنند.

بنابراین هنگام استفاده از ژل شستشوی ظروف و ماشین ظرفشویی سعی کنید که فقط تکه‌های مواد غذایی بزرگ و حجیم که احتمال آن روی عملکرد دستگاه تأثیر گذار است را جدا کنید و ظروف را به ترتیب در داخل دستگاه بچینید. البته اگر تعداد شما کم است و برای پر کردن ماشین نیاز به زمان طولانی‌تری دارید بهتر است برای جلوگیری از بو کردن غذا آنها را آبکشی کنید.

اهمیت تنظیم درجه حرارت آب برای شستشو

تجربه ثابت کرده که تنظیم درجه حرارت آب شستشو تأثیر بسیار مهمی در شستن آنها دارد. حتماً دیده‌اید که خانم‌ها هنگام شستن ظروف با دست از آب داغ استفاده می‌کند که پاک کردن چربی را راحت می‌کند. حتی برخی از آقایان در رستورانها از قابلمه‌های بزرگ برای جوشاندن آب استفاده می‌کنند و ظروف را در داخل آن می‌اندازند. اما امروزه توانایی تولید ژل شستشوی ظروف با امکان شستشوی آنها با آب به سرد و گرم به وجود آمده که محصولات خاص و پیشرفته هستند.

بنابراین اگر ژل‌شستشوی شما برای درجه حرارت بالا مناسب است حتماً تنظیمات المنت ماشین ظرفشویی یا تنظیم آب ورودی را انجام دهید و اگر برای درجه حرارت پایین مناسب است از همان آب شهری استفاده کنید.

اینکه شما صرفاً از ماشین ظرفشویی استفاده کنید و یک ژل شستشوی ظروف انتخاب کنید برای تمیز کردن بهینه کافی نیست و بهتر است که ایده آل ترین شرایط ممکن را برای شستشوی ظروف فراهم کنید.

 

تاریخ انتشار: پنج‌شنبه/10/اکتبر/2019
تعداد بازدید: 3012
بازگشتدیدگاهتان را بنویسید