:: انواع نمک ظرفشویی و معرفی بهترین نمک ظرفشویی

اهمیت استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

سختی آب یکی از مشکلات آب است که به دلیل وجود املاح مختلف در آن ایجاد شده و هنگام شستشوی ظروف برای ما دردسر آفرین می‎شود چرا که علاوه بر فرسایش ظروف و از بین بردن کیفیت آنها ، باعث ایجاد رسوب و لکه های سفید روی سطحشان نیز می شود. به همین خاطر باید از ماده ای جهت از بین بردن این مشکل آب استفاده کرد تا ماشین ظرفشویی به بهترین شکل ممکن ظروف را شسته و تمیز کند.اگر به تازگی ماشین ظرفشویی خریداری کرده اید، حتما متوجه شده اید که برای شستشوی هرچه بهتر ظروف توسط آن، باید علاوه بر بهترین ماده شوینده، باید از نمک ماشین ظرفشویی نیز استفاده کنید. در این مقاله همراه ما باشید، تا با انواع نمک ظرفشویی و البته بهترین آن آشنا شوید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

  • تفاوت نمک ظرفشویی و نمک خوراکی چیست؟
  • آیا می توان از قرص ماشین ظرفشویی به جای نمک ماشین ظرفشویی استفاده کرد؟
  • نحوه استفاده از انواع نمک ظرفشویی
  • بهترین نمک ظرفشویی
  • جمع بندی
بهترین نمک ماشین ظرفشویی
difference between salt and dishwasher salt

تفاوت نمک ظرفشویی و نمک خوراکی چیست؟

نمک ظرفشویی با نمکی که روزانه استفاده می کنیم، تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. چه از لحاظ ساختار شیمیایی و چه از لحاظ ظاهری و فیزیکی.

نمک ظرفشویی که برای ماشین ظرفشویی استفاده می شود، دارای دانه های درشتی است. در حالی که دانه های نمک خوراکی بسیار ریز هستند. نمک ظرفشویی به گونه ای ساخته می شود که آرام آرام در آب حل شده تا از مسدود کردن واحد نرم کننده دستگاه جلوگیری کند. در حالی که نمک خوراکی به سرعت گلوله شده و دستگاه را از کار می اندازد.

نمک ماشین ظرفشویی از لحاظ ساختار شیمیایی، 100 درصد از سدیم کلرید ساخته شده است. در حالی که نمک خوراکی دارای ناخالصی های دیگر مانند منزیم نیز هست.

بنابراین به خاطر داشته باشید، زمانی که صحبت از انواع نمک ظرفشویی می شود، منظور به هیچ عنوان نمک خوراکی نیست. چرا که این نوع نمک نه تنها سختی آب را از بین نبرده بلکه باعث ایجاد لکه روی سطوح ظروف نیز می شود.

آیا می توان از قرص ماشین ظرفشویی به جای نمک ماشین ظرفشویی استفاده کرد؟

قرص هایی که به عنوان مواد شوینده ظروف به فروش می رسند، در ترکیبات خود دارای مقداری نمک نیز هستند. اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که این میزان نمک برای نیاز شما پاسخگو نخواهد بود. خصوصا اگر سختی آب منطقه شما زیاد باشد. بنابراین اگر از قرص ماشین ظرفشویی هم استفاده می کنید، برای کسب نتیجه بهتر از نمک نیز به صورت جداگانه استفاده کنید.

انواع نمک ظرفشویی-بهترین نمک ظرفشویی-خرید نمک ماشین ظرفشویی
how to use dishwasher salt

نحوه استفاده از انواع نمک ظرفشویی

نحوه استفاده از نمک ظرفشویی بسیار ساده است. در ماشین هایی که اخیرا ساخته شده است، یک جایگاه مخصوص برای ریختن نمک در نظر گرفته شده است. اگر نمی دانید این جایگاه در ماشین ظرفشویی شما کجا قرار دارد، می توانید از دفترچه راهنمای دستگاه استفاده کنید.

بعد از اینکه جایگاه نمک ماشین ظرفشویی را پیدا کردید، درب آن را باز کرده و آن را پر کنید. بهتر است که مخزن را به اندازه 1 سانتی متر خالی بگذارید. چرا که از بیرون آمدن نمک از جایگاه و وارد شدن آن به محفظه داخلی خودداری کرده اید.

به همین سادگی! (البته به خاطر داشته باشید که نحوه استفاده انواع نمک ظرفشویی ممکن است با هم تفاوت داشته باشد. بنابراین بهتر است قبل استفاده از نمک، نحوه دستورالعمل استفاده از آن را مطالعه کنید.)

اگر می خواهید بدانید که چه زمانی باید مخزن نمک دستگاه را پر نمایید، می توانید از چراغی که روش دستگاه برای این بخش در نظر گرفته شده است، استفاده کنید. زمانی که میزان نمک موجود در دستگاه کمتر از میزان مجاز باشد، این چراغ روشن می شود. بنابراین شما با دیدن این چراغ متوجه می شوید که زمان آن رسیده که مخزن دستگاه را پر کنید. در صورتی که بعد از ریختن نمک به اندازه کافی، این چراغ همچنان روشن ماند، می توانید با استفاده از یک قاشق نمک ریخته شده را فشرده کنید تا سنسور مخزن فعال شده و چراغ خاموش گردد.

توجه: به هیچ عنوان مواد شوینده ظروف را در جایگاه نمک نریزید. چرا که با انجام این کار به طور قطع به واحد نرم کننده دستگاه آسیب وارد می کنید.

انواع نمک ماشین ظرفشویی
best dishwasher salt

بهترین نمک ظرفشویی

زمانی که برای خرید نمک ماشین ظرفشویی به بازار می روید، با گزینه های مختلفی رو به رو می شوید که انتخاب را برای شما مشکل می کند. امروزه شرکت های مختلفی چه خارجی و چه ایرانی در زمینه تولید این ماده در حال فعالیت هستند که هر یک از ترکیب های مختلفی برای ساخت آن استفاده می کنند. این که در میان انواع نمک ظرفشویی کدام یک برای شما بهتر است، به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از مهمترین نکاتی که هنگام خرید نمک ظرفشویی باید به آن توجه داشته باشید، میزان سختی آب منطقه ای است که در آن زندگی می کنید. هر منطقه ای متناسب با شرایط جغرافیایی که دارد، سختی آب متفاوتی نیز دارد. بهترین کاری که برای اطلاع از میزان سختی آب می توانید انجام دهید این است که از اداره آب منطقه خود کمک بگیرید. تنها با یک تماس ساده می توانید مقدار سختی آب را متوجه شده و سپس نمک متناسب با آن را خریداری نمایید. بنابراین بهترین نمک ظرفشویی ، نمکی است که سختی آب شما را گرفته و از ایجاد رسوب و لکه های سفید روی ظروفتان جلوگیری کند.

توجه: در صورتی که از یک برند خاص خرید کرده اید و از عملکرد آن راضی بوده اید، بهتر است که برای همیشه از آن استفاده نمایید. چرا که عوض کردن مداوم نمک نه تنها پیچیدگی انتخاب نهایی را برای شما بیشتر می کند، بلکه در عملکرد درست دستگاه نیز اختلال ایجاد می کند. بنابراین به محض آنکه محصول مورد نظرتان را انتخاب کردید، از تست کردن مابقی خودداری کنید.

بهترین نمک ظرفشویی
inside of dishwasher

جمع بندی

با افزایش میزان استفاده از ماشین ظرفشویی، روز به روز به انواع نمک ظرفشویی و سایر موادی که برای استفاده درست از این دستگاه نیاز است، اضافه می شود. اما اینکه در میان این گزینه های مختلف، کدام یک بهترین نمک ظرفشویی است به شرایط شما بستگی دارد. با توجه به اینکه هدف استفاده از نمک ماشین ظرفشویی برطرف کردن سختی آب است، محصولی برای شما مناسب خواهد بود که برای سختی آب منطقه شما بهینه شده باشد. بنابراین با آگاهی از میزان سختی آب منطقه خود برای خرید یکی از انواع نمک ظرفشویی به بازار بروید. معمولا نحوه استفاده از نمک ماشین ظرفشویی در برندهای مختلف یکسان است. برای استفاده از این محصول شما باید درب مخزن کف دستگاه را باز کرده و به اندازه کافی آن را پر نمایید. با این وجود بهتر است که قبل از استفاده، راهنما و دستور العمل استفاده از این ماده را مطالعه نمایید.

تاریخ انتشار: چهارشنبه/23/اکتبر/2019
تعداد بازدید: 3033
بازگشت



دیدگاهتان را بنویسید