:: بهترین جرم گیر ماشین ظرفشویی

به طور کلی همه دستگاه‌هایی که با شستشو در ارتباط هستند مانند ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی، در معرض قرار گرفتن جرم هم هستند و به همین دلیل استفاده از جرم گیر ماشین ظرفشویی نیز برای شستشوی ظروف به وسیله ماشین ظرفشویی ضروری است. این ترکیب شیمیایی به دلیل ساختار منحصر به فرد خود می‌تواند در جدا کردن رسوبات آهکی و حتی چربیها روی بخش‌های مختلف ماشین ظرفشویی نقش داشته باشد و بخش‌های مختلف آن را تمیز کند.

حالا اگر شما احساس می‌کنید که روی بخش‌های مختلف ماشین ظرفشویی شما آهک زیادی تشکیل شده یا حتی بوی نامناسبی می‌دهد، با ما همراه باشید تا جرم گیر ماشین ظرفشویی را به شما معرفی کنیم و در مورد بهترین گزینه موجود در بازار تصمیم گیری کنیم.

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • جرم گیر ماشین ظرفشویی چیست
  • چرا استفاده از جرم گیر برای ماشین ظرفشویی ضروری است؟
  • نحوه استفاده از جرم گیر ماشین ظرفشویی
  • تفاوت جرم گیر پودری و جرم گیر مایع
  • بهترین جرم گیر ماشین ظرفشویی

جرم گیر ماشین ظرفشویی چیست؟

جرم گیر ماشین ظرفشویی یک ماده شیمیایی به صورت مایع و پودری است که از طریق چرخاندن آن در داخل ماشین و رسیدن آن به بخش‌های مختلف امکان جدا کردن مواد آلاینده انباشته شده روی قطعات مختلف را پاکسازی کرد. این ماده شیمیایی به دلیل قدرت فوق العاده خود می‌تواند همه رسوب‌های تشکیل شده روی بخش‌های مختلف دستگاه مانند المنت‌ها و حتی سینی‌های دستگاه را جدا کند و طول عمر آن را بالا ببرد. با توجه به اینکه این دستگاه‌ها دائماً در معرض شستشو هستند استفاده از این گزینه می‌تواند بازدهی آن را بالاتر ببرد.

خرید جرم گیر ظرفشویی
Why-is-a-dishwasher-essential-for-a-dishwasher

چرا استفاده از جرم گیر برای ماشین ظرفشویی ضروری است؟

عادت اشتباهی که در بین خانواده‌های ایرانی وجود دارد این است که شستشوی فضای داخلی ماشین ظرفشویی با استفاده از آب معمولی کفایت می‌کند. برخی از آنها ممکن است از روشهای فیزیکی برای جدا کردن رسوب استفاده کنند که به عنوان بدترین روش ممکن شناخته می‌شود. وجود جرم روی قسمتهای مختلف دستگاه برای آن بسیار مضر بوده و بعضاً به آنها صدمه می‌زند.  به عنوان مثال تشکیل لایه آهکی روی المنتهای برقی امکان انتقال حرارت را به حداقل می‌رساند و دستگاه نیاز دارد که حرارت بیشتری تولید کند تا به دمای مورد نظر برسد.

این در حالی است که استفاده از جرم گیر ماشین ظرفشویی به شما اجازه می‌دهد که خیلی راحت بخش‌های مختلف دستگاه را تمیز کنید و نیازی به استفاده از ابزارهای اضافی نداشته باشید. این جرم گیر از برخی مواد شیمیایی خاص تشکیل شده که توانایی شکستن پیوند بین بخش‌های مختلف جرم و حتی قابلیت چربی زدایی را دارد و به همین دلیل در مورد ماشین‌های ظرفشویی بهترین انتخاب ممکن است.

بهترین جرم گیر ماشین ظرفشویی-جرمگیر ظرفشویی
how-to-use-dishwasher-cleaner

نحوه استفاده از جرم گیر ماشین ظرفشویی

اگر بهترین جرم گیر ماشین ظرفشویی را انتخاب کرده باشید و در مورد استفاده از آن چیزی ندانید نمی‌توانید بازدهی خوبی از آن بگیرید. جرم گیرها یا به صورت پودری هستند یا به صورت مایع. در ماشینهای ظرفشویی محلی برای ریختن ماده جرم گیر در نظر گرفته نشده و شما باید از یک تکنیک خاص برای این کار استفاده کنید. معمولاً برای هر کدام از این محصولات یک برچسب مومی شکل در نظر گرفته شده که شما با برداشتن آن می‌توانید ماده جرم گیر را به صورت برعکس در داخل ماشین قرار دهید و آن را روشن کنید.

برعکس قرار دادن جرم گیر ماشین ظرفشویی باعث می‌شود که به صورت قطره قطره به داخل ماشین ریخته شود و زمان برای پاک کردن فضای داخلی آن وجود داشته باشد. در این مورد باید دستگاه را روی بلندترین زمان شستشو و درجه حرارت بالا بگذارید تا دستگاه به صورت خالی کار کند و تمامی قسمتهای آن را بشورد. البته به خاطر داشته باشید که هر کدام از جرم گیرهای برندهای مختلف ممکن است دستورالعمل استفاده متفاوتی داشته باشد و سعی کنید که این موارد را حتماً از قبل مطالعه کنید.

تفاوت جرم گیر پودری و جرم گیر مایع

اگر توجه کرده باشید، جرم گیرهای استفاده شده برای ماشین‌های ظرفشویی در دو قالب پودری و مایع هستند. اینکه کدام یک از آنها بهترین جرم گیر ظرفشویی است موضوع بحث ما نیست و شما با توجه به شرایط خود می‌توانید آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. اما به طور کلی جرم گیر پودری ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن داخل محفظه دستگاه مناسب است و تنها این قسمت را از رسوب و چربی پاک می‌کند. این در حالی است که جرم گیر مایع ماشین ظرفشویی به همه قسمتهای دستگاه مانند لوله‌ها، پمپ آب، فیلترها و سیستم تخلیه آب برده می‌شود و امکان پاک کردن آن را فراهم می‌کند.

در ضمن به خاطر داشته باشید که جرم گیر ماشین ظرفشویی مایع از دو لایه تشکیل شده که لایه روغنی و رنگی آن برای از بین بردن چربی‌ها و ساختارهای مشابه آن‌ها و لایه آبی آن برای از بین بردن رسوبات و ترکیبات قطبی استفاده می‌شود. به همین دلیل توانایی آنها در پاک کردن فضای داخلی ماشین ظرفشویی و بخش‌های مرتبط به آن بسیار بیشتر است.

بهترین جرمگیر ظرفشویی-جرم گیر فست دراپ
best-dishwasher-cleaner

بهترین جرم گیر ماشین ظرفشویی

احتمالاً اگر در فروشگاه‌های اینترنتی یا حتی در فروشگاه سرمحله خود چرخی زده باشید می‌بینید که اکثر تولید کننده‌ها معتقدند که آنها بهترین جرم گیر ظرفشویی را دارند. اما شاید بهتر باشد که ما مبنای قضاوت خود را بر عملکرد آنها در شرایط مختلف قرار دهیم تا بتوانیم از این طریق بهترین گزینه خود بازار را انتخاب کنیم. مثلاً می‌توانیم فاکتورهای زیر را در نظر بگیریم:

جرم گیر پودر یا جرم گیر مایع    

با توجه به اینکه شرایط استفاده از جرم گیرهای پودری و جرم گیرهای مایع با یکدیگر متفاوت است، باید ببینید که شما چه انتظاری از مایع جرم گیر دارید و برای چه نیازی از دستگاه خود آن را انتخاب می‌کنید. معمولاً جرم گیرهای پودری ارزانتر هستند و اگر صرفاً برای پاک کردن فضای داخلی ماشین ظرفشویی خود نیاز دارید بهتر است که به سراغ گزینه ارزانتر بروید.

قیمت و مقرون به صرفه بودن

یکی دیگر از معیارهایی که شما می‌توانید در انتخاب خود به عنوان بسنده کنید قیمت محصول در بازار است. در هر صورت شما در هر ماه یک بار نیاز به استفاده از جرم گیر ماشین ظرفشویی دارید و این می‌تواند در بلند مدت برای شما رقم بالایی باشد. بنابراین اکثر خانواده‌ها سعی می‌کنند که به سراغ محصولات ارزان‌قیمت بروند. البته توصیه ما این است که در این جور موارد اول کیفیت محصول را در اولویت قرار دهید و مطمئن شوید که کارایی آنها در از بین بردن جرم ماشین ظرفشویی پایین نیست.

بهترین گزینه با توجه به پیشنهاد تولید کننده

اگر کاتالوگ ماشین ظرفشویی خود را مطالعه کرده باشید به احتمال زیاد در آن نوشته شده که برای جرم گیری فضای داخلی دستگاه از چه نوع ماده‌ای استفاده کنید و شرایط استاندارد آن به چه صورت است. اگرچه ممکن است در کاتالوگ به یک برند خاص اشاره نشده باشد اما معمولاً اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌گیرد که با توجه به آن بهترین جرم گیر ماشین ظرفشویی را انتخاب کنید. اگر در این شرایط اطلاعات خاصی از کاتالوگ پیدا نکردید توصیه ما این است که از برندهای معتبر استفاده کنید که سابقه بیشتری در سطح بازار دارند و کیفیت آنها به اثبات رسیده است.

در انتها توصیه می‌کنیم که حتماً از جرم گیر ماشین ظرفشویی فست دراپ استفاده کنید. تلاش ما در گروه فست دراپ این است که بتوانیم بهترین مواد شوینده را با کیفیت بالا و مقرون به صرفه از لحاظ قیمت در اختیار مشتریان خود قرار دهیم تا به بهترین شکل ممکن از آنها استفاده کنند. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد محصولات شوینده فست دراپ هستید یا می‌خواهید در مورد جرم گیرها اطلاعات بیشتری به دست بیاورید با ما تماس بگیرید یا سؤالات خود را در بخش نظرات مطرح کنید.

 

 

تاریخ انتشار: پنج‌شنبه/17/اکتبر/2019
تعداد بازدید: 2556
بازگشتدیدگاهتان را بنویسید