:: چرا خرید ماشین ظرفشویی را توصیه می کنیم؟

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی شاهد ظهور ماشین‌ آلات و ابزار جدید جهت حذف کارهای روزمره به صورت دستی هستیم. ماشین ظرفشویی یکی از تکنولوژی‌های معاصر است که جهت شستن ظروف به صورت اتوماتیک در بازار عرضه می‌شود. حال سوال این است که آیا خرید و استفاده از این تکنولوژی در زندگی ما ضروری است؟! خواندن مقاله زیر به شما کمک می‌کند که در خصوص خرید ماشین ظرفشویی تصمیم‌گیری کنید.

ضرورت خرید یک ماشین ظرفشویی به دلایل زیر است:

1- حفظ سلامتی خود

هنگام شست و شوی ظروف با دست، به علت ایستادن زیاد و بی حرکت ماندن، خطر بیماری‌هایی مانند واریس، آرتروز ستون فقرات و زانو بسیار بالا می‌رود در حالی که در شست و شو با ماشین ظرفشویی این احتمال وجود ندارد. همچنین مواد شوینده به پوست دست آسیب زیادی می‌رسانند در حالی که در ماشین ظرفشویی دست شما با مواد شوینده هیچ گونه تماسی ندارد.

2- ضدعفونی شدن ظروف

اسفنج‌ها و اسکاچ‌ها، بستر مناسبی برای رشد انواع باکتری‌ها و قارچ‌ها هستند. موسسه بین المللی NSF کشف کرده است بیش از 75 درصد از اسکاچ‌ها و سیم‌های ظرفشویی، حاوی باکتری‌های بیماری زا هستند. استفاده مداوم از این اسکاچ‌ها باعث انتشار این باکتری‌ها می‌شود.

ترکیبات موجود در شوینده‌های ماشین ظرفشویی به نحوی است که خیال شما از ضدعفونی شدن ظروف راحت می‌شود. همچنین در شست و شو با دست، مجبوریم از آب ملایم استفاده کنیم در صورتی که در ماشین ظرفشویی آب داغ استفاده می‌شود که به استریل شدن ظروف کمک می‌‌کند.​

3- حفظ زمان

زمان یکی از بزرگترین سرمایه‌های هر فرد در زندگی است و صرف زمان زیادی برای شستن ظروف با وجود آگاهی از راهی جایگزین، کاری عاقلانه نیست.

با استفاده از یک ماشین ظرفشویی افراد مخصوصا خانم‌ها فرصت بیشتری برای گذراندن در کنار خانواده و انجام کارهای مهمتر خواهند داشت. در مهمانی‌ها نیز همه افراد میتوانند لذت بیشتری از با هم بودن ببرند تا اینکه همان زمان را در آشپزخانه صرف کنند. همچنین به صورت غیر مستقیم زمانی که برای خرید اسکاج و دستکش و حتی زمانی که برای بحث راجع به نوبت شستن ظرف‌ها صرف می‌شود ذخیره شده و استفاده از ماشین ظرفشویی به داشتن اعصاب راحتتر برای خانواده ها کمک می‌کند.

4- ظروف براق و شفاف

در شست وشو با دست، ظروف به علت استفاده از اسکاچ بعد از چند ماه خش برداشته و کدر می‌شوند، در صورتی که در ماشین ظرفشویی چون از مواد شوینده مناسب استفاده می‌شود، ظروف همیشه براق و شفاف باقی می‌مانند. همچنین بسیاری از ماشین‌های ظرفشویی دارای فیلتر گرفتن املاح آب هستند که مانع از رسوب املاح آب روی ظروف و شفاف ماندن آن‌ها می‌شود.

5- سلامت ظروف

در شست و شوی دستی، امکان لب پر شدن ظروف چینی و کریستال وجود دارد در حالی که در ماشین ظرفشویی و با شستشوی اتوماتیک این امکان به حد صفر می‌رسد. مواد کلره و یا اکسیژنه موجود در فورمولاسیون شوینده‌های ماشین ظرفشویی، عمل ضد عفونی ظروف را تکمیل می‌کنند.

6- صرفه جویی در مصرف شوینده‌ها

در شست و شو با دست، میزان استفاده از مایع ظرفشویی بسیار زیاد است در صورتی که در ماشین ظرفشویی میزان مصرف شوینده‌ها بسیار کم است. زیرا شوینده‌ های ماشین ظرفشویی به صورت اختصاصی فورموله شده و از کل آن شوینده و مواد موثره آن در ماشین ظرفشویی استفاده می‌شود در صورتی که در شستن به صورت دستی مقدار زیادی از مایع شوینده هدر می‌رود.

7- صرفه‌جویی در مصرف آب

ماشین‌های ظرفشویی در هر دور شست‌وشو میزان آب مصرفی‌شان با توجه به اندازه ماشین متفاوت است اما معمولا بین 11 تا 15 لیتر آب مصرف می‌کنند که بسیار کمتر از مصرف آب به روش دستی می‌باشد.

برنامه اقتصادی: روی بعضی از ماشین‌ها هم برنامه‌ای تحت‌عنوان برنامه اقتصادی نصب‌شده که با استفاده از آن می‌توان در مصرف آب، انرژی و حتی زمان صرفه‌جویی کرد؛ مثلا یکی از این برنامه‌ها به این صورت است: 50 درجه سانتی‌گراد، 12 لیتر آب و 05/1 کیلووات انرژی.

8- عدم تولید سر و صدا

ماشین‌های ظرفشویی جزو وسایل کم‌سروصدا هستند. میزان سروصدایی که این ماشین‌ها در خانه شما تولید می‌کنند بین 45 تا 48 دسی‌بل است که نسبت به شستشوی دستی ظروف بسیار کمتر است.

9- گنجایش زیاد ماشین ظرفشویی

ماشین‌های ظرفشویی در ابعاد و حجم های گوناگون در بازار وجود دارند، اما به طور عمده شامل انواع رومیزی و ایستاده هستند که گنجایش زیادی برای ظروف دارند و توانایی شستشو ظروف یک مهمانی بزرگ را به صورت همزمان دارند.

10- امکان شستن میوه‌ها

جالب است بدانید تعدادی از ماشین‌های ظرفشویی مجهز به سیستمی هستند که مخصوص شست و شوی میوه است. این سیستم روی کلیدهای ماشین ظرفشویی وجود دارد و کافیست با فشار دادن آن میوه‌های تان را با خیال راحت بشویید و از ضد عفونی شدن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

با توجه به دلایلی که گفته شد امروزه خرید یک ماشین ظرفشویی بسیار به صرفه است. هم برای سلامت خود و خانواده‌مان، هم برای حفظ محیط زیست…

تاریخ انتشار: شنبه/21/سپتامبر/2019
تعداد بازدید: 1560
بازگشتدیدگاهتان را بنویسید