:: پاسخ به یک سوال مهم: مصرف برق ماشین ظرفشویی چقدر است؟

 

بنابر محاسباتی که در کشورهای پیشرفته برای انواع ماشین‌های ظرفشویی انجام شده است، میزان برق مصرفی انواع این دستگاه‌ها از 1.6 تا 2 کیلو وات ساعت برآورد شده است. این میزان مصرف برق مقدار زیادی است و اقدامات زیر به کاهش مصرف برق ماشین ظرفشویی کمک می‌کند.

 

موقع خرید ماشین ظرفشویی یا به طور کلی هر وسیله الکترونیکی به برچسب مصرف انرژی آن توجه کنید. با خرید دستگاهی که رتبه مصرف انرژی پایین‌تری داشته باشد کمترین مصرف انرژی با بیشترین کارایی را نشان می‌دهد.

تا حد امکان از برنامه اقتصادی (کم مصرف) ماشین ظرفشوئیتان استفاده کنید. برای این کار بهتر است ظرف‌ها را قبل از قرار دادن در دستگاه، با یک دستمال تا اندازه‌ای پاک کنید.

اگر ظرف‌ها فقط کمی کثیف هستند از یک چرخه‌ی شستشوی سبک استفاده کنید زیرا در این روش به دلیل استفاده کمتر از آب گرم و کاهش زمان کار دستگاه انرژی کمتری مصرف خواهد شد.

تا جایی که می‌توانید از کل ظرفیت ماشین ظرفشویی استفاده کنید. تعداد ظرف‌ها تغییری در مصرف آب ماشین نمی‌دهد پس بهتر است ظرف‌ها را در طول روز داخل ماشین جمع کنید و سپس یک بار در ساعات غیر اوج مصرف آن را به کار اندازید.

ظرف ها را مطابق دستور العمل تولید کننده در ماشین قرار دهید، همه ردیف‌ها را پر کنید تا از آب و انرژی حداکثر بهره‌برداری صورت گیرد. توجه داشته باشید گردش آب به راحتی صورت گیرد، اگر ظرفی در جایی نامناسب قرار گیرد جلوی پاشش آب به همه قسمت‌ها را می‌گیرد.

بیشترین میزان برقی که ماشین ظرفشویی مصرف می‌کند صرف گرم کردن آب می‌شود لذا اگر از یک منبع آب گرم ارزان قیمت برخوردار هستید در صورت امکان آن را مستقیماً به ماشین ظرفشویی وصل کنید.

دستگاه را حتی الامکان در ساعت‌های پیک مصرف روشن نکنید. در تصویر زیر ساعات پیک مصرف مشخص شده است.

 

نظافت منظم عمر دستگاه را افزایش و مصرف انرژی آن را کاهش می دهد. استفاده از تمییزکننده ماشین ظرفشویی و شوینده‌های استاندارد الزامیست.

در صورتی که ماشین ظرفشویی شما سیستم خشک کن بدون گرما دارد؛ از آن استفاده کنید، اگر دستگاهی دارید که قدیمی تر است و مجهز به این سیستم نیست می توانید بعد از پایان شستشو ظرفشویی را خاموش کنید و در آن را باز بگذارید تا جریان هوا ظرف ها را خشک کند.

با مصرف بهینه از وسایل الکترونیکی هم عمر دستگاه افزایش می‌یابد، هم در مصرف آب و برق صرفه‌جویی می‌شود. برای حفظ سرمایه خود و محیط زیست کوشا باشیم.

تاریخ انتشار: شنبه/21/سپتامبر/2019
تعداد بازدید: 3659
بازگشتدیدگاهتان را بنویسید