:: نکات مهمی که هنگام خرید ماشین ظرفشویی باید رعایت شود.

 

 

 

ماشین ظرفشویی یکی از لوازم خانگی نسبتا جدید است که لزوم استفاده از آن روز به روز بیشتر شده و اکثر خانواده‌ها تصمیم به خرید آن می‌گیرند. تولیدکنندگان مختلف با توجه به نیاز بازار انواع مختلفی از ماشین‌های ظرفشویی با قابلیت‌های مختلف تولید کرده‌اند. با در نظر گرفتن قیمت ماشین‌ظرفشویی و لزوم استفاده بلند مدت از آن، حتما قبل از خرید ماشین ظرفشویی به نکات این مقاله توجه فرمایید.

 

 

 ظرفیت شستشو

ابتدا با توجه به تعداد افراد خانواده و حجم ظرف‌های کثیفی که در روز تولید می‌کنید، ظرفیت ماشین ظرفشویی مورد نیازتان را تعیین کنید. به عنوان مثال یک ماشین ظرفشویی 4 نفره برای خانواده 2 تا 4 نفره و یک ماشین ظرفشویی 12 نفره برای یک خانواده 6 تا 8 نفره مناسب است.

مخزن و قفسه‌ها

مخزن ماشین‌های ظرفشویی در دو نوع استیل و پلاستیکی در بازار وجود دارد. مخزن جنس استیل دارای قابلیت‌های زیادی از جمله ضد زنگ، ضد رسوب و ضد لک هستند و عمر بیشتری نیز دارند. قفسه‌های ماشین ظرفشویی به لحاظ تعداد و جنس در انتخاب یک ماشین ظرفشویی اهمیت دارد. تعداد و قابلیت‌های قفسه‌ها به تفکیک ظروف و در نتیجه شستشوی بهتر آن‌ها کمک می‌کند. توجه به متحرک بودن قفسه‌ها جهت جا دادن راحت‌تر ظروف در آن مهم است.

 

شستشوی قابلمه

بعضی از انواع ماشین‌های ظرفشویی قابلیت شستشوی قابلمه و ظروف بزرگ را دارند. افرادی که نیاز به این ویژگی دارند می‌بایستی زمان خرید به این قابلیت توجه کنند.

 

آسیاب مخصوص

بعضی مدل‌های ماشین ظرفشویی دارای آسیابی مخصوص هستند که خرده‌های غذا را آسیاب کرده و در روند شستشو وارد کرده و همراه آب بیرون می‌فرستند، اما مدل‌های دیگری نیز هستند که این قابلیت را ندارد و باید از گذاشتن ظروف در ماشین کاملا تمیز شود. اگر حوصله تمیز کردن ظروف را ندارید به این مساله نیز توجه داشته باشید.

 
تنظیم میزان بخار

برخی از انواع ماشین ظرفشویی دارای تکنولوژی از بین برنده بخار بیش از حد هستند که میزان بخار تولیدشده را کنترل می‌کنند. این عامل از بیرون آمدن بخار اضافی پس از اتمام کار ماشین ظرفشویی و باز کردن درب آن جلوگیری می‌کند. همچنین بخار آب باعث ایجاد قطرات آب و لک شدن روی ظروف شسته شده نمی‌کند.

قابلیت شستشوی میوه

برخی از انواع ماشین ظرفشویی مجهز به سیستمی هستند که مخصوص شست و شوی میوه است. این سیستم روی کلیدهای ماشین ظرفشویی وجود دارد و با انتخاب آن ماشین ظرفشویی به صورت اتوماتیک میوه‌ها شسته و ضدعفونی می‌نماید.

برنامه‌های شستشو

با توجه به نوع ماشین ظرفشویی تعداد برنامه‌های طراحی شده در آن فرق می‌کند. در کل سه برنامه‌ی یکسان شست و شوی ظروف بر اساس سبک، سنگین و معمولی در تمام ماشین‌های ظرفشویی دیده می‌شود. برخی از ظرفشویی‌ها علاوه بر این سه برنامه دارای برنامه‌های دیگری مثل شستشو با مدت زمان کمتر، شستن ظروف کریستالی، چینی و … هستند که ممکن است شما اصلا از این برنامه‌ها استفاده نکنید یا خیلی کم استفاده شوند. پس هنگام خرید به تعداد و نوع برنامه‌ها دقت کنید که آیا واقعا به آن‌ها نیاز دارید.

 

برند ماشین ظرفشویی

قبلا هم توصیه کرده ایم برای وسایلی که قرار است یک عمر برای ما کار کنند حتما از برندهای شناخته شده استفاده کنید، باید بگوییم در خرید ماشین ظرفشویی هم برند حرف اول و آخر را می زند. اگر شما از برند ایرانی یا خارجی خرید کنید که خیلی روی بورس نیست و به قول معروف جواب پس نداده است، چطور می توانید خرید با اطمینانی داشته باشید. برای خرید ظرفشویی حتما یک برند مطمئن را در نظر بگیرید که سال هاست به تکنولوژی ساخت ظرفشویی دست پیدا کرده و بهترین های این وسیله را ساخته است.

 

خدمات پس از فروش

تولیدکنندگان معتبرترین و باکیفیت‌ترین محصولات لوازم خانگی معمولا پشتیبانی و خدمات دهی طولانی مدت و بهتری برای تولیدات خود در نظر می‌گیرند. توجه به نوع و مدت زمان گارانتی ماشین ظرفشویی، از عواملی است که باید به آن دقت شود.

 

میزان مصرف انرژی

توجه به برچسب مصرف انرژی و میزان مصرف آب ماشین ظرفشویی نیز از نکات مهمی است که باید به آن دقت شود، زیرا در مدیریت هزینه‌های برق و آب فوق‌العاده موثر است. برای مطالعه بیشتر در مورد میزان مصرف برق ماشین ظرفشویی کلیک کنید.

 

توجه داشته باشید استفاده از شوینده‌های مناسب به عملکرد دستگاه شما کمک کرده و از آن محافظت می‌کند. فست دراپ تولید کننده انواع شوینده ماشین ظرفشویی با استفاده از بهترین فورمولاسیون و تکنولوژی روز دنیا است.

تاریخ انتشار: یکشنبه/22/سپتامبر/2019
تعداد بازدید: 1660
بازگشتدیدگاهتان را بنویسید