:: صرفه جویی در مصرف آب با ماشین ظرفشویی

 

در سال‌های اخیر کمبود آب در جهان و کشورمان به صورت یک بحران درآمده و روز به روز جدی‌تر می‌شود؛ تقریبا نیمی از میزان آب مصرفی هر خانواده در مصارف بهداشتی به کار می‌رود. میزان قابل‌ توجهی از این آب، در آشپزخانه هدر رفته که بخش عمده‌ی آن مربوط به شستن ظروف است. درحالیکه استفاده از ماشین ظرفشویی تا حد قابل توجهی مصرف آب خانگی را کاهش خواهد داد. در ادامه به روش‌های صرفه‌جویی مصرف آب در استفاده از ماشین ظرفشویی خواهیم پرداخت.

 

استفاده از ماشین ظرفشویی تا حد قابل توجهی مصرف آب خانگی را کاهش می دهد، به طوری که یک دست ظروف 144 پارچه را اگر با دست بشوییم 85 لیتر آب مصرف می شود در حالی که همین تعداد در ماشین ظرف شویی تنها 16 لیتر آب نیاز دارد و در برخی مدل ها کمتر از 10 لیتر آب مصرف می شود.

 

ماشین ظرفشویی مناسب تهیه کنید

 

اگر قصد خرید یا تعویض ماشین ظرفشویی دارید حتما به برنامه‌های آن توجه کنید. برندهای تولید‌کننده ماشین ظرفشویی نیز در این میان تلاش می‌کنند که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های روز، تا حد امکان میزان مصرف آب ظرفشویی‌های تولید شده را با درج برنامه‌های اقتصادی تر پایین بیاورند.

 

 

ماشین ظرفشویی را به طور کامل پر کنید

 

روشن کردن ماشین در حالیکه فقط تا نیمه پرشده دشمن صرفه جویی است و بی جهت آب و برق را هدر می دهد. بهتر است تا پر شدن کامل ماشین ظرفشویی آن را روشن نکنید یا اینکه از  برنامه‌های اقتصادی ماشین ظرفشوییتان استفاده کنید که می توان با داشتن نیمی از حجم ظروف ماشین ظرفشویی از این برنامه‌ها استفاده کرد و در این حالت مصرف آب و انرژی نصف می‌شود.

 

از برنامه‌های کم مصرف ماشین ظرفشویی استفاده کنید

 

آمارها در این رابطه نشان می دهد که میزان مصرف آب ماشین ظرفشویی در حالت شستشوی سریع دستگاه، حدود یک دهم مصرف آب در شستشوی همان ظروف با دست بوده است که رقم قابل توجهی است. البته در حالت های شستشوی نرمال و شستشوی قوی (که میزان آب بیشتری نسبت به دو حالت دیگر دستگاه مصرف می شود) دستگاه ظرفشویی نیز باز هم میزان مصرف آب بسیار کمتری نسبت به شستشو با دست دارد.

 

 

نکته مهم: در کاربرد برنامه‌های کم مصرف ماشین ظرفشویی که ماشین ظرفشویی نصفه حجم ظرف را دارد، استفاده از قرص ظرفشویی اصلا به صرفه نیست و به صرفه‌ترین شوینده ژل ماشین ظرفشویی می‌باشد که متناسب با تعداد ظروف یا میزان کثیفی آن‌ها می‌توان به کاربرد. ژل ماشین ظرفشویی فست دراپ با برترین فورمولاسیون انتخاب به صرفه‌ای است.

 

 

البته بسیاری از افراد ممکن است با توجه به قیمت ماشین ظرفشویی فکر کنند هزینه کردن برای یک ماشین ظرفشویی به صرفه نیست، اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که حتی اگر برای خرید گران ترین مدل هم هزینه کنید، باز هم در دراز مدت هم در مصرف آب، مصرف انرژی و هم در وقت خود صرفه جویی خواهید کرد. مطمئنا خرید ماشین ظرفشویی به نفع اقتصاد خانواده شماست.

تاریخ انتشار: شنبه/21/سپتامبر/2019
تعداد بازدید: 1818
بازگشتدیدگاهتان را بنویسید