:: راهکار انتخاب بهترین ژل ماشین ظرفشویی

فرقی نمی کند که بهترین ماشین ظرفشویی موجود در بازار را خریداری کرده اید یا نه، چرا که اگر از ماده شوینده مناسبی برای تمیز کردن ظروف استفاده نکنید، قطعا از عملکرد دستگاهتان راضی نخواهید بود. در میان انواع مواد شوینده ای که برای تمیز کردن ظروف استفاده می شود، ژل یکی از مواردی است که برای شستشوی هرچه بهتر ظروف مورد استفاده قرار می گیرد. به همین خاطر در این مقاله قصد داریم راهکار انتخاب بهترین ژل ماشین ظرفشویی را در اختیار شما قرار دهیم تا در میان انواع محصولات موجود در بازار بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

زمانی که برای خرید ماده شوینده به بازار می روید، با گزینه های متنوعی رو به رو می شوید که هر یک دارای مزایا و معایب منحصر به خود هستند. اما یکی از سوال هایی که برای بسیاری از افراد مطرح می شود این است که باید از چه نوع ماده شوینده ای استفاده کنند. پودر، قرص و یا ژل ماشین ظرفشویی؟ چه مواردی را باید هنگام خرید مد نظر داشته باشند؟

چه نوع ماده شوینده ای برای ماشین ظرفشویی مناسب است؟

همان طور که در مقاله های قبلی بیان کردیم، ماشین ظرفشویی برای این که بتواند تمام چسبندگی ها و کثیفی ها را از بین ببرد، باید آبی که وارد آن می شود، دمای بالایی داشته باشد. منظور از دمای بالا، چیزی حدود 70 درجه سانتی گراد است. چرا که بر اساس نظر بسیاری از کارشناسان، میکروب ها و باکتری ها در این دما به خوبی از بین می روند. به همین خاطر، بسیاری از این دستگاه ها، دارای یک مبدل حرارتی داخلی هستند که دمای آب ورودی را به مقدار زیادی افزایش می دهد.اما همین افزایش دما به معنای افزایش میزان مصرف انرژی است. بنابراین ترجیحا بهتر است که دستگاه در دمای کمتری از آب راه اندازی شود. اما از آن طرف باید از یک ماده شوینده ای استفاده شود که به خوبی با آب درجه پایین، ترکیب شده و ظروف را از آلودگی ها پاک کند.

به خاطر داشته باشید که موادی که تحت عنوان ژل ماشین ظرفشویی به فروش می رسند، دارای فرمولاسیونی هستند که برای این دستگاه ها بهینه شده است. بنابراین نباید از مایع های ظرفشویی که برای شستشوی دستی استفاده می شوند، برای این دستگاه ها هم استفاده کنید. چرا که در صورت انجام این کار، بدون شک به دستگاه و تمام قطعات آن آسیب جدی وارد می کنید.

راهکار انتخاب بهترین ژل ماشین ظرفشویی

در چند سال اخیر، ژل ظرفشویی به عنوان جایگزین پودر تمیز کننده در نظر گرفته می شود چرا که محبوبیت آن به در میان افرادی که از ماشین برای شستشوی ظروفشان استفاده می کنند در حال افزایش است. چرا که این محصول معمولا ترکیبی از چند مواد تمیز کننده بوده و استفاده از آن راحت و از لحاظ اقتصادی به صرفه است.

قبل از این که برای خرید بهترین ژل شستشوی ظروف به بازار بروید، اول باید بررسی کنید که آیا می توانید از این نوع ماده شوینده برای شستشوی ظروف استفاده کنید یا نه. چرا که در برخی از مدل ها نمی توان از این نوع شوینده استفاده کرد. و طبیعتاً اگر شما از موضوع آگاه نباشید به راحتی به دستگاه خود آسیب می زنید.

بعد از آن باید بررسی کنید که آیا ظروفی که قصد شستشوی آنها را دارید می توانید با این ماده بشویید یا نه. خصوصا ظروف کریستالی و شیشه ای که حساسیت های زیادی در رابطه با آنها وجود دارد.

در صورتی که قبلا از پودر و یا قرص یک کمپانی خاص به عنوان یک ماده شوینده استفاده می کرده اید، و از عملکرد آن راضی بوده اید، بهتر است از همان برند هم برای خرید ژل ظرفشویی استفاده کنید. چرا که عوض کردن مداوم مواد شوینده می تواند مانع از عملکرد درست دستگاه شود.

راهنمای خرید: ژل ماشین ظرفشویی فست دراپ یکی از محصولات موجود در بازار است که با توجه به فرمولاسیون ویژه ای که دارد برای  انواع آب در مناطق مختلف جغرافیایی بهینه شده و به بهترین شکل توانایی از بین بردن انواع کثیفی ها را دارد. بنابراین اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه هایتان هستید می توانید با استفاده از ژل ماشین ظرفشویی فست دراپ تجربه متفاوتی هنگام استفاده از این وسیله خانگی را داشته باشید.

چرا باید از ژل ظرفشویی استفاده کنیم؟

بسیاری از مواد شوینده موجود در بازار، به صورت چند کاره نبوده و بعد از مدتی باعث از بین رفتن ظاهر درخشنده ظروف می شوند. در حالی که همان طور که در بخش های قبل بیان کردیم، ژل ظرفشویی دارای چند مواد به صورت ترکیبی است که یکی از آنها مایع جلادهنده است که از آن برای جلوگیری از ایجاد لکه و کدر شدن ظروف استفاده می شود. بنابراین شما با خرید بهترین ژل شستشوی ظروف می توانید با یک تیر به چند هدف بزنید در صورتی که نمی خواهید به صورت مداوم از مایع کمک آبکشی استفاده کنید.

ساختاری اصلی که برای ساخت ژل ظرفشویی مورد استفاده قرار می گیرد مبتنی بر آب است. به این معنا که از مواد شیمیایی کمتری در آن استفاده شده است که این مسئله می تواند برای حفظ زیبایی ظاهر ظروفتان مفید باشد. خصوصا ظروف کریستالی که بسیاری از مواد شوینده با توجه به خاصیت سایندگی که دارند باعث ایجاد فرسایش و خط و خش در سطح ظرف می شوند.

نتیجه گیری

در میان انواع مواد شوینده ای که در بازار وجود دارد، ژل ماشین ظرفشویی با توجه به این که ساختاری مبتنی بر آب دارد، آسیب کمتری به ظروف وارد کرده و از ایجاد فرسایش و خط و خش روی آنها جلوگیری می کند. از طرف دیگر این مواد از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هستند. البته به خاطر داشته باشید که این مواد با مایع ظرفشویی که برای شستشوی ظروف به شکل دستی مورد استفاده قرار می گیرند، تفاوت زیادی دارند. پس به هیچ وجه این دو ماده را به دلیل شباهت ظاهری که دارند به جای یکدیگر استفاده نکنید.

تاریخ انتشار: جمعه/27/سپتامبر/2019
تعداد بازدید: 2315
بازگشتدیدگاهتان را بنویسید