:: در چه مواردی باید از جرم گیر ماشین ظرفشویی استفاده کرد؟

در چه مواردی باید از جرم گیر ماشین ظرفشویی استفاده کرد؟

ماشین ظرفشویی یکی از وسایل بسیار پرکاربرد آشپزخانه است که در ماه بارها و بارها از آن استفاده می‌کنیم. زمانی ماشین ظرفشویی می‌تواند ظرف‌هایی تمیز و خوش بو را تحویل ما دهد که خود دستگاه نیز تمیز و بدون مشکل باشد. با استفاده ممتد در زمان‌های طولانی، جرم‌هایی به تدریج در قسمت‌های مختلف ماشین ظرف شویی تجمع می‌کنند و کارایی دستگاه را مختل می‌نمایند. اینجاست که پای جرمگیر ماشین ظرفشویی به میان می‌آید. مایع جرمگیر ماشین ظرفشویی می‌تواند قدرت ماشین ظرفشویی شما را همیشه در سطح بالایی حفظ کند. در ادامه بیشتر با این شوینده مهم و زمان استفاده از آن آشنا می‌شویم و اهمیت خرید مایع جرمگیر ماشین ظرفشویی را بررسی می‌کنیم.

مایع جرم گیر ماشین ظرفشویی چیست؟

مایع جرمگیر ماشین ظرفشویی در کنار قرص‌های ظرفشویی و انواع دیگر شوینده‌های ماشین ظرفشویی برای تمیز شدن همیشگی ظرف‌ها الزامی هستند. همانطور که اشاره کردیم با استفاده طولانی مدت از ماشین ظرفشویی جرم‌هایی که اغلب چربی‌های مواد غذایی به جا مانده روی ظروف هستند در قسمت‌های مختلف ماشین ظرفشویی رسوب می‌کنند. علاوه بر این سختی آب و وجود آهک و گچ در آن نیز سبب می‌شود که در قسمت‌هایی از ماشین ظرفشویی شاهد رسوبات آهکی باشیم که عملکرد دستگاه را مختل می‌کنند. مایع جرمگیر ماشین ظرفشویی با توانایی از بین بردن این جرم‌ها و رسوبات باعث می‌شود که دستگاه شما مانند روز اول تمیز شود و عملکرد آن نیز بهبود پیدا کند.

چه زمانی از جرم گیر ماشین ظرفشویی استفاده کنیم؟

به طور کلی جرم گیر ماشین ظرفشویی یکی از شوینده‌هایی است که در صورت استفاده از ماشین ظرف شویی باید در خانه داشته باشید. زمانی که جرم‌ها در ماشین ظرفشویی شما زیاد می‌شوند بوی نامطبوعی ایجاد می‌کنند. این بو برای خانم‌های خانه دار کاملاً مشخص خواهد بود و می‌توانند آن را تشخیص دهند. علاوه بر این وجود رسوبات سبب می‌شود تا عملکرد دستگاه و کیفیت شستشو به شدت افت کند. بنابراین زمانی که ماشین ظرفشویی شما نمی‌تواند به خوبی ظرف‌ها را تمیز کند یا بوی نامطبوعی از آن استشمام می‌کنید، باید از جرم گیر ماشین ظرفشویی استفاده کنید. پس نشانه‌های نیاز به استفاده از جرم گیر ماشین ظرفشویی را می‌توان به این شکل خلاصه کرد:
وجود بوی نامطبوع: جرم‌ها و رسوبات باقی مانده از غذاها که در قسمت‌های مختلف دستگاه همچون پمپ‌ها، لوله‌ها و فیلترها باقی می‌مانند در واقع چربی‌هایی هستند که شوینده‌های معمولی ماشین ظرفشویی نمی‌توانند آن‌ها را از بین ببرند. به همین دلیل به جرم گیرهای با قدرت بسیار زیاد برای از بین بردن چربی‌ها نیاز دارید و باید از جرمگیر ماشین ظرفشویی برای حل این مشکل استفاده کنید.
افت کیفیت شستشو و عملکرد دستگاه: علاوه بر وجود چربی‌ها، آهک و گچ موجود در آب‌های سخت نیز می‌تواند در قسمت‌های مختلف دستگاه رسوب کرده و عملکرد بخش‌های مختلف ماشین ظرف شویی را تحت تأثیر قرار دهد. کاهش خروجی آب دستگاه یا عملکرد نا مناسب پمپ‌ها از مواردی است که به دلیل وجود رسوب‌ها رخ می‌دهد. به این ترتیب دستگاه شما نیاز به تمیز شدن با جرم گیر ماشین ظرفشویی دارد.
البته شما نباید اجازه بدهید که ماشین ظرفشویی شما دچار این مشکلات شود. زیرا در این صورت طول عمر دستگاه کاهش پیدا خواهد کرد. بنابر این پیشنهاد ما این است که با خرید مایع جرمگیر ماشین ظرف شویی ماهی یک تا دو بار و حداکثر بعد از هر 60 بار استفاده از ماشین ظرفشویی، از این مایع استفاده کنید تا دستگاه شما همواره تمیز باشد.

خرید جرم گیر ماشین ظرفشویی

اگر قصد خرید جرم گیر ماشین ظرفشویی را دارید باید دقت کنید که از محصولی استفاده نمایید که ویژگی‌های کاملی برا از بین بردن انواع جرم‌ها و رسوبات داشته باشد. مایع تمیزکننده ماشین ظرفشویی فست دراپ یکی از بهترین جرم گیرهای ماشین ظرفشویی است که با فرمولی خاص توانایی از بین بردن انواع جرم‌های ایجاد شده از چربی‌های سخت و رسوبات آهکی و گچی را دارد. ویژگی‌های منحصر به فرد مایع تمیز کننده ماشین ظرفشویی فست دراپ تنها به این موارد محدود نمی‌شود. یکی از ویژگی‌های خاص این مایع جرمگیر ظرفشویی توانایی از بین بردن تمام باکتری‌های موجود در ماشین ظرفشویی است. در واقع با استفاده از مایع تمیز کننده ماشین ظرفشویی فست دراپ می‌توانید باکتری‌هایی که هرگز با سایر شوینده‌ها و در داغ‌ترین آب‌ها از بین نمی‌روند را از بین ببرید.
ویژگی‌های مایع تمییز کننده ماشین ظرفشویی فست دراپ
از بین بردن انواع جرم‌ها: فاز چرب این مایع قابلیت حل کردن سخت‌ترین چربی‌ها را دارد و حتی جرم‌های بسیار قدیمی را نیز پاک خواهد کرد.
• پاک کنندگی انواع رسوبات آهکی و گچی: رسوبات گچی و آهکی معمولاً به سختی پاک می‌شوند اما با استفاده از مایع تمیز کننده ماشین ظرفشویی فست دراپ حتی سخت ترن رسوبات نیز با یک بار شستشو از بین خواهند رفت.
از بین بردن تمام باکتری‌ها و ایجاد محیطی پاکیزه: قابلیت آنتی باکتریال به ایم مایع جرم گیر ماشین ظرفشویی کمک می‌کند تا محیطی صد در صد پاکیزه را ایجاد کند.
• افزایش طول عمر دستگاه
• باز شدن و تمیز شدن قسمت‌های مختلف دستگاه از جمله لوله‌های داخلی

نحوه استفاده از جرم گیر ماشین ظرفشویی

استفاده از جرم گیر ماشین ظرفشویی بسیار ساده است و شما به راحتی می‌توانید از قدرت تمیز کنندگی بالای آن لذت ببرید. برای استفاده از مایع تمیز کننده ماشین ظرف شویی فست دراپ، ابتدا باید دستگاه خود را از هر گونه ظرفی خالی کنید. بعد از مطمئن شدن از خالی بودن ماشین ظرف شویی برچسب روی درب محصول را باز کنید. دقت کنید که در این مرحله نیازی به باز کردن پلمپ روی درب مایع جرمگیر نیست. سپس مایع تمیز کننده ماشین ظرف شویی فست دراپ را روی سب بالایی دستگاه به صورت برعکس قرار دهید. دمای آب را روی حداقل 65 درجه سانتی گراد قرار داده و اجازه بدهید دستگاه با دور کند به طور کامل تمیز شود.
توجه کنید که شما نباید پلمپ روی درب را بردارید، این پلمپ در هنگام شست و شو خود به خود باز خواهد شد. بعد از شست و شوی کامل شما شاهد آن خواهید بود که دستگاه مثل روز اول تمیز شده و بوی نا مطبوع آن نیز از بین می‌رود. این فرایند را ماهی یک یا دو بار تکرار کنید تا طول عمر و عملکرد ماشین ظرفشویی خود را بهبود دهید.

تاریخ انتشار: چهارشنبه/25/سپتامبر/2019
تعداد بازدید: 2376
بازگشتدیدگاهتان را بنویسید