:: بررسی ماشین ظرفشویی مایدیا

امروزه خانواده‌ها به دلیل مشغله زیاد، زمانی برای شستن دستی ظروف ندارند و لزوم استفاده از ماشین ظرفشویی را درک کرده‌اند، مخصوصا اینکه در مصرف آب، برق و زمان صرفه جویی می‌شود. یکی از تولیدکنندگان موفق انواع ماشین ظرفشویی شرکت مایدیا که در چین واقع شده می‌باشد. مایدیا یک شرکت بزرگ و بین‌المللی است که با تولید محصولات باکیفیت، جایگاه مناسبی در بازار لوازم خانگی به دست آورده است. در این مقاله ویژگی‌های ماشین‌های ظرفشویی مایدیا را بررسی می‌کنیم.

 

طراحی و ساخت

ماشین‌های ظرفشویی مایدیا در انواع رومیزی و مبله، با ظرفیت 6 الی 14 نفره تولید می‌شود. ماشین‌‌ ‌ظرفشویی‌های مبله از ابعاد و گنجایش بیشتری به نسبت دستگاه‌‌های توکار و رومیزی برخوردارند و برای استفاده خانواده‌های بزرگ مناسب هستند. ابعاد این ماشین‌های ظرفشویی نیز دارای حدود استانداردی بوده و بسیاری از کابینت‌سازها هم فضای مورد نیاز در کابینت‌ها را متناسب با همین سایز استاندارد ماشین‌های ظرفشویی، قرار می‌دهند. البته ذکر این نکته ضروی است که برای داشتن اطمینان از قرار گیری صحیح دستگاه در داخل فضای خالی کابینت، باید ابعاد آن را به شکلی دقیق قبل از خرید بررسی کرد.

 

انواع ماشین ظرفشویی مایدیا دارای صفحه نمایشگر و کنترل پنل LED هستند. با استفاده از این قسمت می‌توان نسبت به انتخاب برنامه‌های شستشو و گزینه‌های دیگری که برای دستگاه در نظر گرفته شده اقدام کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های برخی از مدل‌های این برند داشتن قفل کودک است که کمک می‌کند در زمان کار کردن دستگاه، نسبت به حضور کودکان نگرانی نداشته باشید.

 

 

ساختار داخلی

در مدل رومیزی یک قفسه برای قرار دادن ظروف و سبدی برای قرار دادن قاشق وجود دارد. در مدل‌های ایستاده، سه قفسه تعبیه شده است. در قفسه پایینی می‌توان ظروف بزرگ را قرار داد و قفسه‌های بالایی برای ظروف کوچک‌تر و قاشق و چنگال هستند. سبد میانی نیز دارای قابلیت تنظیم ارتفاع بوده تا بتوان آن را بر حسب اندازه ظروفی که قصد شستن دارید تغییر دهید.

ماشین ظرفشویی میدیا

 

حداقل تولید صدا

ماشین‌های ظرفشویی برند مایدیا در رده ماشین‌های ظرفشویی کم‌صدا قرار می‌گیرد. در واقع استفاده از  المان‌های کاهش صدایی در موتور با عملکرد الکترونیکی دستگاه، باعث می‌شود این محصول صدایی در حد تنها 47 تا 49 دسی‌بل تولید کند. این میزان به نسبت بسیاری از دستگاه‌ها مقدار کمی بوده و دستگاه در حال کار صدای خیلی کمی از خود تولید می‌کند که همین موضوع موجب می‌شود تا صدای این محصول در زمان صرف غذا و حضور در آشپزخانه مزاحمتی ایجاد نکند.

 

سیستم خشک‌کن توربو

در ماشین‌های ظرفشویی مایدیا از سیستم خشک‌کن توربو استفاده شده که باعث می‌شود خشک شدن ظروف شما را تسریع می‌کند. در این سیستم، 3 فن به شکل جداگانه دمش، مکش و گردش هوا درون ماشین ظرفشویی را انجام می‌دهند که باعث تبخیر سریعتر رطوبت روی ظروف می‌شود. برخی از شوینده‌های مناسب ماشین ظرفشویی مانند  مایع جلادهنده و ژل ماشین ظرفشویی فست دراپ نیز با داشتن موادی که کشش سطحی آب را کاهش می‌دهند موجب خشک شدن سریع‌تر ظروف می‌شوند.

 

قابلیت شست‌وشوی نصف ظرفیت

برخی از مدل‌های ماشین ظرفشویی مایدیا قابلیت شستشو با نصف ظرفیت دستگاه را دارند که این گزینه‌ برای زمانی کاربرد دارد که نمی‌خواهیم تا پر شدن کامل دستگاه صبر کنیم. با استفاده از این گزینه، می‌توان ماشین را با نصف ظرفیت به کار انداخت تا هم در مصرف آب و برق صرفه‌جویی شود و هم وقت کمتری صرف شود.

 

 

قابلیت شستشو تاخیری

ماشین‌های ظرفشویی مایدیا دارای قابلیت شست‌وشوی تاخیری هستند. در واقع این موضوع باعث می‌شود تا بتوان در هر زمان از روز و شب زمان شروع کار دستگاه را تا سه، شش یا نه و یا حتی تا 24 ساعت بعد مشخص کرد.

 

سیستم تشخیص میزان کثیفی ظروف

 برخی از انواع ماشین‌های ظرفشویی مایدیا دارای سیستم تشخیص میزان کثیفی ظروف هستند. این سیستم با تشخیص میزان کثیفی، غذا و روغن و چربی میزان مصرف دستگاه را به خوبی مشخص می‌کند که همین موضوع باعث می‌شود تا این دستگاه یک ماشین ظرفشویی بهینه باشد.

 

مصرف انرژی

رتبه مصرف انرژی ماشین‌های ظرفشویی مایدیا در رنج A+ تا A+++  قرار دارد. این امر حاکی از مصرف بهینه دستگاه است. در واقع این ماشین ظرفشویی مصرف انرژی بسیار بهینه‌ای دارد که در نتیجه باعث می‌شود برق مصرفی کل خانه هم کمتر شود و بتوان میزان صرفه‌جویی بیشتری در مصرف برق داشت.

 

ماشین ظرفشویی مایدیا از مصرف انرژی، چرخه شستشو، وجود ویژگی‌هایی چون صدای کم، ساختار داخلی مناسب و برنامه‌های خوب دیگر نیز باعث می‌شود تا بتوان این ماشین ظرفشویی را یک گزینه‌ی خوب برای خرید دانست. در نظر داشتن میزان گنجایش ماشین نیز بستگی به نیاز مصرف‌کننده دارد که هنگام خرید باید به آن توجه شود.

 

جهت اطلاع از انواع مدل‌های ماشین ظرفشویی اسنوا به اینجا مراجعه فرمایید.

تاریخ انتشار: یکشنبه/22/سپتامبر/2019
تعداد بازدید: 1972
بازگشتدیدگاهتان را بنویسید