:: انواع ماشین‌ ظرفشویی را بشناسید (راهنمای خرید)

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و سبک زندگی فشرده ما، افراد به سمت خرید ماشین ظرفشویی و مکانیزه شدن کارهای روزمره تمایل بیشتری پیدا کرده‌اند. با داشتن یک ماشین ظرفشویی مناسب، دیگر نیازی نیست ساعتها وقت صرف شستن ظرف‌ها کنیم و می توانیم از تمیزی و سلامت ظروفمان هم خاطر جمع شویم. در ادامه به معرفی انواع ماشین ظرفشویی می‌پردازیم. اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی دارید مطالب زیر کمک شایانی برای شماست.

 

 

انواع ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی‌‌ را بر اساس میزان حجم و توانایی شستشو و همینطور براساس نحوه قرارگیری در محیط آشپزخانه تقسیم بندی می کنند. که با توجه به نیاز خانواده تهیه می‌شود. به طور کلی دو نوع ماشین ظرفشویی در بازار وجود دارد. ماشین ظرفشویی رومیزی و ماشین ظرفشویی ایستاده یا مبله؛

 

 

ماشین ظرفشویی رومیزی

ماشین ظرفشویی رومیزی کوچک تر بوده و برای آشپزخانه هایی که در کف آنها فضای کافی وجود ندارد، مناسب است. این نوع ماشین‌های ظرفشویی معمولا بر روی کابینت ها قرار می‌گیرند، متحرک هستند و می توان آنها را به راحتی جابجا کرد.

همچنین چون این دستگاه‌ها با ظرفیت‌های بسیار کم (مثلاٌ 4 نفره) هم وجود دارند، برای خانواده‌های کم جمعیت مفیدتر هستند. البته یکی از نقات ضعف آن‌ها عدم امکان شستشوی قابلمه‌ها و ظروف بزرگ به علت محدود بودن فضای داخلی ظرفشویی است.

 

 

ماشین ظرفشویی ایستاده

نوع ایستاده ماشین ظرفشویی برای آشپزخانه‌هایی مناسب است که فضای کافی برای جا دادن آن را داشته باشند. ظرفشویی‌های ایستاده با ظرفیت‌های بالا نیز موجود بوده و برای خانواده‌های پر جمعیت تر یا خانواده‌هایی که مهمانی و مراسم زیادی برگزار می کنند پرکاربردتر است.

به علاوه این دستگاه‌ها به دلیل قابلیت‌ها و آپشن های متنوع و بسیار کاربردیشان طرفداران زیادی را به سوی خود جذب نموده‌اند. ماشین ظرف شویی به شکل توکار نیز وجود دارد که داخل قفسه‌ها و کابینت‌ها قرار گرفته و توسط افرادی انتخاب می شود که ترجیح می‌دهند شکل و ظاهر بیرونی وسایل برقی خود را با ظاهر کابینت های آشپزخانه هماهنگ کنند.

 

 

تقسیم بندی ماشین‌های ظرفشویی برحسب گنجایش

ماشین‌های ظرفشویی بر حسب اندازه و گنجایش به اندازه های چهار، شش، هشت، دوازده و چهارده نفره تقسیم می شوند. انتخاب یکی از این گزینه ها بر اساس تعداد افراد خانواده و  مهمانهای آنها تعیین می شود.

ماشین های ظرفشویی 4 تا 8 نفره، به نام ماشین های رومیزی در بازار موجود هستند. معمولا 72 تا 108 پارچه ظرف در ماشین های 4 تا 8 نفره، جای می گیرند. قیمتشان از نوع ایستاده کمتر است.

ماشین‌های 12 نفره، پرطرفدارترین انواع ظرفشویی در بازار هستند. معمولا حدود 144 پارچه ظرف داخل این ماشین ها جا می شود. بعضی از این نوع ماشین‌های ظرفشویی دارای قدرت نیم شور هم هستند. یعنی با پر کردن نصف ظرفیت ماشین هم می توانند ظرف ها را با مصرف آب و شوینده کمتری بشویند.

 

ماشین های ظرفشویی 14 نفره، پرحجم ترین و بزرگ ترین انواع ماشین های موجود در بازار هستند که ظرفیت شستشوی حدود 160 تکه ظرف را دارند. بیشتر این ماشین ها سیستم های شستشوی مختلف برای شستن ظرف های خیلی چرب، ظرف های کمتر از ظرفیت ماشین و ظرف های نه چندان کثیف را دارند. می توانید در صورت تمایل، انواعی که قابلیت تشخیص خودکار میزان کثیفی ظرف را دارند، بخرید. این ماشین ها نسبت به انواع عادی، آب و شوینده کمتری مصرف می کنند.

تاریخ انتشار: یکشنبه/22/سپتامبر/2019
تعداد بازدید: 1892
بازگشتدیدگاهتان را بنویسید