:: استفاده از ماشین ظرفشویی نسبت به شستن دستی ظروف کارآمدتر است؟

 

 

بسیاری از افرادی که قصد خرید ماشین ظرفشویی داشته و یا حتی دارای ماشین ظرفشویی هستند می خواهند بدانند که آیا شستشوی ظروف با استفاده از یک ماشین ظرفشویی کارآمدتر است یا شستشو به صورت دستی!

در این مقاله با بررسی شستشوی ظروف به دو روش دستی و اتوماتیک (با ماشین ظرفشویی) و آشنایی با ویژگی‌های هر دو روش، پی خواهید برد کدام روش کارآمدتر است.

 

شستشو اتوماتیک ماشین ظرفشویی

 

ماشین ظرفشویی به صورت خودکار ظرف‌های کثیف را می‌شوید و تمیز می‌کند؛ تنها کاری که هر فرد باید انجام دهد این است که ماشین را پر از ظرف کند، شوینده مناسب را در محل مخصوص ماشین قرار داده و چرخه شست و شو را تنظیم کند و در نهایت دکمه “روشن” را فشار دهد. دستگاه به صورت اتوماتیک ظرف‌ها را شسته و آبکشی کرده و ظروفی تمیز را تحویل خواهد داد.

در ماشین ظرفشویی یک زمان سنج، طول مدت هر چرخه را تنظیم می‌کند؛ یک گیرنده حسی دمای آب و هوا را نمایان می‌کند تا از گرم شدن بیش از حد ظروف و تخریب آنها جلوگیری کند و گیرنده حسی دیگری می‌تواند بگوید که سطح آب به اندازه کافی بالا هست تا مرحله شست و شو و آب کشی آغاز شود.

 


 

شستشو دستی ظروف آشپزخانه

 

در شستشوی ظروف به صورت دستی، افراد باید مدت زمانی را هر روز پای سینک ظرفشویی ایستاده و با استفاده از مایع ظرفشویی و اسکاچ و البته دستکش، ظروف را به صورت دستی بشویند که در این حالت به گفته کارشناسان ظرف‌های کثیف کاملا تمیز نمی‌شوند، علت آن هم این است که دمای مناسب برای تمیز شدن کامل ظرف ها، ۶۰ درجه سانتی‌گراد است؛ ‌که تحمل این دما برای پوست دست عملاً امکان‌پذیر نیست.

 

اما یک ماشین ظرفشویی به‌راحتی می‌ تواند دمای آب مورد نیاز را به بیش از 70 درجه برساند و در نتیجه ظروف به طور کامل از هر کثیفی و چربی‌ پاک می‌شوند! علاوه بر این، ماشین ظرفشویی به صورت خودکار طول مدت هر چرخه را تنظیم می‌کند.

به این صورت تمیز شدن ظرف‌ها کاملا تضمین شده انجام خواهد شد اما اکثر افراد دقت و حوصله شستن تمیز ظروف به صورت مداوم را ندارند زیرا کاری تکراری، خسته کننده و از سر اجبار است و روح و جسم افراد مخصوصا خانم‌ها را ممکن است دچار فرسایش تدریجی کند.

علاوه بر این احتمال آسیب به ظروف در صورت استفاده از اسکاچ وجود دارد ولی در شستشو به وسیله ماشین ظرفشویی سلامتی کامل ظروف تامین می‌شود. همچنین امکان استفاده از محصولاتی مانند مایع جلا دهنده ظروف فقط در ماشین ظرفشویی وجود دارد.

 

البته در استفاده از ماشین ظرفشویی کاربرد مواد شوینده استاندارد و دارای کیفیت بالا جهت محافظت بیشتر و بهتر ظروف الزامی است. پیشنهاد می‌شود از مواد شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی فست دراپ برای سلامت ماشین ظرفشویی و ظروف خود بهره‌مند شوید.

 

بنابراین استفاده از یک ماشین ظرفشویی بسیار کارآمدتر است و همیشه می‌توانید ظروفی تمیز، درخشان و سالم داشته باشید که نویدبخش سلامت خود و خانواده‌ شماست.

تاریخ انتشار: شنبه/21/سپتامبر/2019
تعداد بازدید: 1806
بازگشتدیدگاهتان را بنویسید